Pärnu Veiniklubi

Crianza

Kohe ei saa midagi. Esmalt tuleb vaeva näha, elus olulised asjad ära korraldada, õigeks seada ning alles siis, kui kiire on möödas ning olu ja olme noores riigis lõpuks kindlates rööbastes, on aeg endale elada. Seepärast ehk ei olnudki see juhus, et Pärnu esimene veinibaar loodi alles kümme aastat pärast Eesti Wabariigi sündi. Igatahes sattusid õige aeg ja õige koht tol 1930. aastal lihtsalt õigete inimestega kokku. Kahjuks mitte kauaks. Sõja ning uue riigikorra tulekuga muutus ühes joogikultuuriga ka joogikaart ning hääbus veinibaar. Järgneva poole sajandi jooksul polnud väsimatult kommunismi ehitava ühiskonna meelest vein ja sellega kaasnev peenutsev seltskonnaelu nõukogude inimesele kohane. Aeg oli selline. Ent veidi pealt üheksat aastakümmet hiljem on siinsete seinte vahel asunud veinibaarist alanud kultuurne ja teadlik veinitarbimine jõudnud samas majas juba oma kolmanda tulemiseni.

Reserva

2002. aasta kevadel alustati uuesti. See pidigi just siin ja just siis sündima, sest võib-olla ei olnud ka seekord juhus, et noor taasiseseisvunud riik oli seks ajaks saanud taaskord kümne aastaseks. Prantsuse Kultuurikeskuse ning Pärnu maavalitsuse osavõtul ja eestvedamisel loodud Café Crandi Veiniklubi avapidu oli uhke: kohal olid Tema Ekstellents Prantsuse suursaadik Eestis, Pärnu linnapea, maavanem ja kuhjaga tuntud nimesid. Kuulati ettekandeid, kiideti veini, valiti juhatust, degusteeriti veine, peeti kõnesid, joodi veini ja öeldi veinile kõlavaid tooste. Õhtu kõlavaimaks toostiks jäi Prantsuse saatkonna kaubandusnõuniku Patrick Erbs´i öeldu, et „veinist tuleb rääkida südamega, sest vein on kirg ja nauding.“ Sellele on väga raske vastu vaielda. In vino veritas.
Santé!

Gran Reserva

Ütlevad, et kaks ilma kolmandata ei jää. Ei jäänud ka nüüd, ehkki seekord ei olnud Café Grandi Veiniklubi vaibumise põhjuseks midagi saatuslikku ega suurt nagu eelmisel korral, mil sõda maailma muutis. Mõnikord lihtsalt on vaja uut minemist, uut hingamist, uut hoogu. Just seepärast sündiski kolmandat korda samasse kohta sama sisu ja maitsega klubi. MTÜ Pärnu Veiniklubi astus oma eellaste asemele 23.11.2018. aastal ja jätkas sealt, kuhu viimati pooleli jäädi. Kohe esimesel veiniõhtul tutvustati, koolitati, degusteeriti ning kuulati dr Toomas Toomsoo ettekannet teemal „Veini mõjust tervisele Prantsuse paradoksi valguses.“ Säärased hariva sisuga veiniõhtud toimuvad siin nüüd igakuiselt, ainult juuli ja august on jäetud janu tekitamiseks vabaks. Lisaks veel veiniviktoriinid, veinikoolitused ja -degusteerimised ning loomulikult väljasõidud veinifestivalidele, veinimõisatesse. Ja viimaseid on Eestimaal meie õnneks piisavalt. 1930 oli tõesti hea aastakäik, sest toonaste veiniõhtute suvesoe järelmaitse kestab Café Grandis senini. Tule ja tunne!

Tchin-Tchin!

Pärnu veiniklubi, Café Grand Pärnu

MTÜ Pärnu Veiniklubi asutajad Riina Rand, Kristel Voltenberg, Enn Rand.
23.11.2018

 

Kui soovid rohkem infot Pärnu Veiniklubi kohta või klubiga liituda, võta meiega ühendust tel: +372 444 3412 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.